Odwiedź nas na Facebooku
Optimal osuszanie mieszkań Radom logo

Lokalizacja wycieków Radom i okolice

Lokalizacja wycieków

Profesjonalna lokalizacja wycieków w Radomiu i okolicach

Najczęściej o tym, że doszło do wycieku orientujemy się wtedy, jak już są widoczne jego skutki takie jak wilgotne ściany, sufity czy podłoga. Często też powstają purchle (bomble) z wilgoci i wody na ścianach pomieszczenia. Nie zawsze wiemy co spowodowało wyciek albo nie wiemy w którym konkretnie miejscu np. pod posadzką lub w ścianie pękła rura, która jest przyczyną wycieku. W takich przypadkach niezbędna jest fachowa pomoc w zlokalizowaniu miejsca awarii oraz wycieku. Najbardziej powszechnymi awariami, które powodują wycieki są pęknięcie rury wody zimnej, ciepłej, centralnego ogrzewania, nieprawidłowy montaż instalacji lub przypadek jak np. nieświadome zrobienie dziury w rurze wiertarką.

lokalizacja wycieku RadomDo jednej z najbardziej powszechnych i skutecznych metod lokalizacji wycieków jest wykorzystanie kamery termowizyjnej.

Pomiar kamerą termowizyjną – jest to metoda pomiarowa bezinwazyjna. Wykorzystuje się w niej zdjęcia, które składają się z wielu linii wyznaczających różnice w temperaturach na danej powierzchni np. ścianie. Punktom temperatury na zdjęciu nadaje się kolory, dzięki którym bardzo dobrze można zobaczyć gdzie znajduje się ognisko wycieku i je dokładnie zlokalizować nie ważne czy znajduje się w ścianie, suficie czy pod posadzką.

Lokalizację wycieków przy pomocy kamery termowizyjnej bardzo często stosuje się do zlokalizowania wycieków oraz zawilgoceń z instalacji wodnych (ciepła, zimna woda), centralnego ogrzewania czy ogrzewania podłogowego.

Lokalizowanie wycieków za pomocą kamery termowizyjnej ma tę zaletę, że jest bezinwazyjne – nie wymaga niepotrzebnego kucia całej instalacji aby znaleźć wyciek. W tej metodzie uzyskujemy konkretne miejsce z dużym prawdopodobieństwem, że znajduje się pod nim wyciek. Termowizja pozwala na bardzo szybkie zdiagnozowanie przyczyny wycieku i błyskawiczne jej usunięcie bez robienia bałaganu w domu i bez zbędnej straty czasu.

Nasza firma zawsze po wykonaniu pomiarów sporządza protokół, w którym jest analiza zdjęciowa i charakterystyka zdarzenia wraz z zaleceniami odnośnie metod i sprzętu jaki byłby potrzebny do osuszenia zawilgoconych przez wyciek elementów pomieszczenia. Jeśli mają Państwo polisę na mieszkanie, to nasz protokół jest przeznaczony również do okazania dla ubezpieczyciela, który zwróci Państwu na jego podstawie koszty wykonanych przez nas pomiarów i ewentualnego późniejszego osuszania zalanego pomieszczenia naszym sprzętem.

firma osuszająca Radom

Zapraszamy do skorzystania z usług naszej firmy!

736 762 870799 978 679