Osuszanie Podposadzkowe Radom i okolice
Zwykle przy dużych zalaniach oprócz ścian zalaniu ulegają również warstwy izolacyjne znajdujące się pod posadzką. Woda oraz wilgoć dostają się pod posadzkę do warstwy izolacyjnej. Nasiąknięta posadzka oraz jej warstwa izolacji nie ma możliwości aby mogła samoistnie wyschnąć, a nie osuszona cały czas trzyma wilgoć i powoduje powstanie pleśni oraz sprzyja rozwojowi grzyba.
W takiej sytuacji konieczne jest zastosowanie metody osuszania podposadzkowego (warstw izolacyjnych posadzki), która wymaga zastosowania specjalistycznego sprzętu. Osuszanie warstw izolacyjnych posadzki polega na odciągnięciu wilgoci oraz wody spod posadzki.
Stosowane są się dwie metody osuszania podposadzkowego:
Metoda podciśnieniowa – zalegająca wilgoć oraz woda zostaje odessana spod posadzki, następnie osuszona. Jest to możliwe dzięki wniknięciu suchego powietrza w głąb posadzki poprzez dylatacje znajdujące się przy podłodze. Pod posadzką powietrze zostaje nasycone znajdującą się tam wilgocią, a następnie zostaje odciągnięte na zewnątrz posadzki przez odpowiednie otwory. Jest to najskuteczniejsza i najbardziej bezpieczna metoda osuszania warstwy izolacyjnej posad
Metoda nadciśnieniowa – proces ten przebiega w całkowicie odwrotnym kierunku niż w metodzie opisanej powyżej. Suche powietrze jest wdmuchiwane pod posadzkę, a następnie ulega zawilgoceniu i jest wypychane przez boczne dylatacje do pomieszczenia, w którym jest przechwytywane i osuszane.